Secure Checkout Secure Checkout
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!

Uyku Gözlüğü

Sağlıklı yaşamın en önemli gereksinimlerinden biri kaliteli uykudur. Gece uykusunun yalnızca süresi değil kalitesi de son derece önem taşır. Uykunun bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına destek olmaktan dikkati ve odaklanmayı güçlendirmeye varana dek pek çok olumlu etkisinden faydalanmak için uyku kalitenizi artırmaya özen göstermelisiniz. Bunun için de uyku ortamınızı ve deneyiminizi iyileştirmeye çalışmalısınız. Uyku gözlüğü ya da uyku bandı bu deneyiminizi olumlu yönde düzenleyecek ürünlerden biridir. Peki, o halde uyku bandını daha yakından incelemeye ve günlük pratiğinize dahil etmeye ne dersiniz?

 

Uyku Bandı Ne İşe Yarar?

Göz bandı, kullanımı her yaştan bireye hitap ettiği için dört mevsim tercih edilen, popüler ev tekstil ürünlerinden biri olarak öne çıkar. Kısaca konforlu bir uykunun altın anahtarı olarak tanımlanabilecek uyku gözlüğü modelleri ortamdaki ışığı yok ederek tam karanlık sağlar. Bu da uykuya daha hızlı dalmayı kolaylaştırırken kesintisiz ve daha uzun süreli bir uyku deneyimini de beraberinde getirir. Uyku gözlüğü, karanlıkta salgılanan bir hormon olan ve başta bağışıklık sistemi desteklenmesi olmak üzere vücuda pek çok pozitif etki sağlayan melatoninin salgılanmasına da yardımcı olur.  

 

Uyku gözlükleri, gün ışığını tamamen kestiği için gün ortasındaki şekerleme uykularında da tam bir rahatlama ve dinlenme imkanı sunar. Tüm bu avantajlarına ek olarak, uyku göz bandı kullanmak için mutlak surette uyumanız da şart değildir. Yorucu bir iş gününün ardından gözlerinizi dinlendirmek, zihninize daha iyi odaklanmak için de tercih edebilirsiniz. Mesela uyku gözlüklerini sesli kitap dinlerken ya da meditasyon yaparken de kullanabilirsiniz.

Uyku Göz Bandı Nasıl Takılır?

Son derece pratik şekilde takabileceğiniz uyku göz bandı küçük formu sayesinde başucu çekmecenizde, sabahlığınızın cebinde ya da çantanızda yer kaplamaz. Lastikli bandı sayesinde tüm kafa ölçülerine kolaylıkla uyum sağlar. Göz bandının ön kısmını gözlerinizi kapatacak şekilde tıpkı bir yüz maskesi takar gibi kullanmalısınız. Gözlerinizi tam olarak kapattıktan sonra lastikli kısmı başınızın arkasına geçirebilirsiniz.  Uyku bandınızın baş çevrenizi tam sardığından emin olduktan sonra son derece konforlu bir uykuya geçiş yapabilirsiniz. Suwen uyku gözlüğü modelleri, %100 pamuklu yapları ve yumuşacık dokuları ile gece boyu rahatınızı korur. 

Göz Bandını Kimler Kullanabilir?

Farklı desen, renk ve boyutları sayesinde 7’den 77’ye herkesin kullanımı için uygun olan uyku bandı erkek kullanıcılar için de pek çok alternatif sunar. Suwen uyku gözlüğü modelleri, rengarenk ve eğlenceli tasarımları ile kadın pijama modelleri ile kombinlendiğinde ev giyiminize şıklık katar. Gecelik koleksiyonundaki birbirinden farklı parçalar arasından stilinize en uygununu seçerek bu parçaları da uyku gözlüğü modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Çocuk uyku gözlüğü arayışındaysanız, çocuğunuzun yaşına ve zevkine uygun renk ve desende çocuk uyku bandı modellerini de Suwen seçkisinde bulmanız mümkündür. Uyku bandı, ışığa hassasiyeti olan ve kreşe gittiğinde öğle uykusu uyuyan minikler için de son derece yararlı bir aksesuardır.   

Göz Bandı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uyku kalitesini direkt etkileyen bu aksesuar, eski zamanlardan beri popülerdi ancak günümüzde dış dünyanın uyaranlarına karşı çok daha açık olduğumuzdan göz uyku bandı kullanımı da doğal olarak arttı. Uyku gözlüğü modelleri seçimi yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmek gerekir. 

 

  • Tüm gece ya da gündüz uykunuz boyunca cildinizle temas edeceğinden, öncelikle göz bandının kumaşının doğal içerikli olduğundan emin olmalısınız. Yüzünüzü, gözlerinizi tahriş etmeyecek, terletmeyecek, hava alan, teninizi kurutmayacak bir uyku bandı seçmelisiniz. 
  • Genellikle unisex boyutlarda üretilse de uyku gözlüğü alırken kafanızın ölçüsü ve ürünün boyutlarını karşılaştırmakta fayda olur. Başınızı sarmayan, bol bir göz bandı istediğiniz etkiyi sağlamayacaktır. Tam tersi biçimde fazla sıkı bir bant da uzun süreli kullanıldığında sizi rahatsız edeceğinden faydadan çok zarar getirebilir. 
  • Sahip olduğunuz pijama, gecelik, babydoll ve sabahlık koleksiyonunu gözden geçirin. Göz bandınız bu parçalarla uyum sağlarsa kendisini çok daha iyi hissedersiniz.  
  • Erkek pijama modelleri ile kombinleyebileceğiniz göz bandı çeşitleri de mevcuttur. Sade tasarımlı ve koyu renkli pijamaları tercih ediyorsanız, gece giyiminize biraz renk katmak için desenli göz bantlarından alabilirsiniz. 
  • Kız çocuk uyku bandı için canlı renklerin yanı sıra çocuğunuzun sevdiği neşeli karakterlerden, hayvan figürlerinden oluşan seçkiye göz atabilirsiniz. Çocuklar için uyku bandı almak çok ideal bir hediye alternatifi de olabilir. 
  • Uyku gözlüğü fiyatları da kumaşın niteliği ve tasarımı ile bağlantılı olarak değişkenlik gösterir. Uzun ömürlü bir kullanım için fiyat kalite dengesini önemsemeniz gerekir.
  • Her gece kullanacağınızdan kolay temizlenen, yıkandıkça yıpranmayacak bir ürün aldığınızdan emin olmalısınız. Göz bandınızı kullanmadığınız zamanlarda havalandırarak daha temiz kalmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilisiniz.

Uyku Bandı ile Gece - Gündüz Ayrımını Kenara Bırakın!

Uyku gözlüğü modelleri ile edineceğiniz en önemli avantajlardan biri, yalnızca gece yatarken değil, günün tüm saatlerinde kaliteli bir uyku uyuyabilmenizdir. Özellikle evden çalışan profesyonellerin, uzun süreler bilgisayar başında oturmak zorunda kalanların, yoğun ve stresli bir iş gününün ardından eve gelenlerin gün içinde kısa da olsa dinlenmeye ihtiyaçları olur. Bunun için ille de derin uykuya geçmeniz şart değildir. Göz bandınızı takarak sessiz bir köşede birkaç saniye içinde dinlenme moduna geçebilirsiniz. Eğer ofis şartlarınız uygunsa bu kısa süreli dinlenme deneyimini ofis masanızda, oturduğunuz yerde bile yaşayabilirsiniz. Sizi rahatlatacak bir müzik ya da tamamen sessiz bir ortamda göz bandı sayesinde tam karanlık bir ortam yaratarak enerjinizi hızla geri kazanabilirsiniz.  

 

Kaliteli bir uyku, verimli bir dinlenme ve ev giyiminde bütünlüklü bir şıklık için Suwen uyku bandı modelleri sizi bekliyor.