Secure Checkout Secure Checkout
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!
 • image-alt-tag-content
 • image-alt-tag-content

Genç Kız İlk Sütyenim

4 ürün bulundu.
 • image-alt-tag-content
 • image-alt-tag-content
Resim Genç Kız Koton İlk Sütyenim - SİYAH

Genç Kız Koton İlk Sütyenim - SİYAH

 • 549,99 TL
 • 249,99 TL
%55 İNDİRİM
Resim Genç Kız Koton İlk Sütyenim - TEN RENGİ

Genç Kız Koton İlk Sütyenim - TEN RENGİ

 • 549,99 TL
 • 249,99 TL
%55 İNDİRİM
Resim Cotton Comfort Bralet - SİYAH

Cotton Comfort Bralet - SİYAH

 • 699,99 TL
 • 399,99 TL
%43 İNDİRİM
Resim Cotton Comfort Bralet - TEN RENGİ

Cotton Comfort Bralet - TEN RENGİ

 • 699,99 TL
 • 399,99 TL
%43 İNDİRİM

Suwen Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Ergenlik döneminin başlamasıyla birlikte genç kızlar için hem duygusal hem de fizyolojik anlamda değişimlerin birbiri ardına sıralandığı yoğun bir süreç başlıyor. Çocukluk ile yetişkinlik arasındaki bu geçiş döneminde kız çocukları bir yandan benliklerini ve karakterlerini şekillendirirken bir yandan da vücutlarında meydana gelen değişimleri benimsemeye çalışıyor.

Suwen, bu zor ama bir o kadar da duygu dolu dönemlerde genç kızlara en konforlu iç giyim ürünleri ile eşlik ediyor! Kız çocuklarının gelişim süreçlerinde yaşayacakları değişimleri ve buna bağlı gelişen ihtiyaçları göz önünde bulunduran Suwen, genç kız ilk sütyenim modellerini genç hanımların beğenisine sunuyor. Üstün konfor özellikleri ile donatılan bu modeller, cilde uyumlu kumaş yapılarıyla kız çocuklarının hassas ciltlerine uyum sağlıyor. Üstelik birbirinden şık tasarımlarıyla Suwen genç kız sütyenleri, ilk sütyen deneyimini çok daha keyifli hale getiriyor!

Suwen sütyen kategorisi altında bulunan genç kız sütyen çeşitlerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Kumaş Çeşidine Göre Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Pamuklu/Koton Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

İlk kez sütyen giyecek olan genç kızların bu alışma sürecini en rahat şekilde geçirebilmesi için seçilen sütyenin kumaşı büyük önem taşıyor! Suwen’in pamuklu kumaş alıştırma sütyeni modelleri, yumuşak ve nefes alan yapılarıyla beklenen konforu fazlasıyla karşılıyor. Ayrıca kupları kaplayan dokusuz/düz kumaş, sütyenin giysi altından belli olmasını da engelliyor. Böylece bu ilk deneyim hem görünüm hem de rahatlık açısından beklentilerin ötesine geçiyor.

Formuna Göre Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Balkonet Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Suwen, genç kız ilk sütyenim modellerinde pek çok balkonet kalıp alternatifi sunuyor. Bu model, göğüslerin üst yarısını açıkta bırakarak omuzlara doğru yükselen formlarıyla göğüsleri çevreliyor. Hem büyük hem de küçük bedenlere uygun olan bu form, göğüsleri olduğundan büyük göstermeden desteklemesi sebebiyle genç kızlar için de fazlasıyla uygun bir seçim oluyor.

Destek Düzeyine Göre Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Desteksiz Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Suwen’in genç kız ilk sütyenim modelleri, daha konforlu bir kullanım ve yaşa uygun görünüm için desteksiz olarak tasarlanıyor. Yumuşak kuplu desteksiz genç kız sütyenleri gerek formu gerekse de dokusu ile rahatlığı ön planda tutuyor. Böylece kız çocukları özgürce hareket ederken, herhangi bir rahatsızlık hissiyle de karşı karşıya kalmıyor.

Yardımcı Materyaline Göre Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Sabit Askılı Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Sütyen askısının ne denli konforlu olduğu, kız çocuk sütyenlerinde ekstra önem taşıyor! Doğru kumaş ve uygun yapıda olmayan askılar, hareketi kısıtlamakla birlikte ciltte rahatsızlık hissi yaratarak bu ilk deneyimi olumsuz bir izlenime dönüştürebiliyor. Suwen, genç kız sütyenlerinin tasarımında ayarlanabilir sabit askıları tercih ediyor. Ayarlanabilir yapı farklı destek düzeyine olanak tanırken, sabit askı sistemi çok daha güvenli bir kullanım sağlıyor. Ayrıca pamuklu kumaştan üretilen askılar, cilde yumuşak bir his eşliğinde temas ediyor.

Balensiz Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Göğüslerin daha dik görünmesi adına sütyenlere eklenen balenler, sert yapısı sebebiyle genç kızların ilk sütyen deneyimini zorlaştırabiliyor. Bu sebeple Suwen, genç kızlara özel sütyen modellerini balensiz olarak tasarlıyor. Balensiz kız çocuk sütyenleri, yumuşak yapısıyla genç kızların fizyolojik gelişimi için de oldukça uygun bir yapı sunuyor.

Desenine Göre Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Desenli Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Genç kızların sütyen giymeye alışma sürecinde seçilen tasarımların şıklığı da en az konforu kadar avantaj sağlıyor. Ergenlik çağındaki kız çocuklarının bu konudaki hassasiyetini bilen Suwen, genç kızlar için birbirinden şık desenli genç kız sütyeni modelleri sunuyor! Çiçek ve batik desenli gibi pek çok seçenek barındıran bu modeller için siz de hemen şimdi sayfanın üst kısmına yeniden göz atabilirsiniz!

Desensiz / Düz Renk Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri

Desensiz genç kız sütyenleri, düz ve ince yapılı giysilerin içinde belli olmamaları sayesinde her genç kızın dolabında bulunması gereken iç giyim ürünlerinden biri! Suwen; siyah, ten rengi ve gri renk seçeneklerine sahip desensiz kız çocuk sütyenleri ile en çok tercih edilen düz renk sütyen alternatiflerini bir arada sunuyor.

Genç Kız İlk Sütyenim Modelleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Başlangıç Sütyeni Nasıl Olmalı?

Başlangıç sütyeninin sahip olması gereken en önemli özelliklerinden biri, yumuşak dokulu ve hava geçirgenliğine sahip kumaştan üretilmesi oluyor. Bununla birlikte, söz konusu süreçte göğüslerin normal gelişimini engelleyecek sert yapılı, balenli ve dolgulu modellerden kaçınılması gerekiyor. Ayrıca cildi rahatsız edecek askı formları ve aksesuarlar da alışma döneminde olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Suwen; balensiz, dolgusuz ve pamuklu kumaştan üretilen genç kız ilk sütyenim modelleri ile tüm bu beklentileri karşılıyor!

Sütyen Giymeye Kaç Yaşında Başlanır?

İlk sütyen kullanımı, ergenlik döneminin başlangıcına bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Fakat ortalama 11 ila 14 yaş arasında göğüslerin gelişimi başladığından bu yaş aralıklarında alıştırma sütyeni kullanımına başlanabiliyor.

Genç Kız Sütyeni Nedir?

Alıştırma sütyeni olarak da bilinen genç kız sütyeni, gelişim çağındaki kız çocuklarının ilk sütyen deneyimleri için özel olarak tasarlanan sütyenleri ifade ediyor. Bu sütyenler, göğüslerin normal gelişimine engel olmaması için maksimum konfor hedefiyle tasarlanıyor. Suwen, genç kız ilk sütyenim modellerinin tasarımında kız çocuklarının bu süreçte ihtiyaç duyduğu tüm detayları özenle ele alıyor. Ve onlar için hem şık hem de konforlu birden çok model alternatifi sunuyor!