Secure Checkout Secure Checkout
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!
  • image-alt-tag-content
  • image-alt-tag-content

Hamile / Lohusa Sabahlık

3 ürün bulundu.
  • image-alt-tag-content
  • image-alt-tag-content
Resim Sofia Hamile Lohusa Sabahlık - MINT

Sofia Hamile Lohusa Sabahlık - MINT

  • 1999,99 TL
  • 1099,99 TL
Sepette %20 İndirim
Resim Pointy Hamile Lohusa Sabahlık - PEMBE

Pointy Hamile Lohusa Sabahlık - PEMBE

  • 1399,99 TL
  • 599,99 TL
Sepette %20 İndirim
Resim Mamy Hamile Lohusa Sabahlık - GRİLİ

Mamy Hamile Lohusa Sabahlık - GRİLİ

  • 1599,99 TL
  • 799,99 TL
Sepette %20 İndirim

Hamile / Lohusa Sabahlık

Hamile kadınların vücudunda bazı değişiklikler olduğu için anne adayları, normal kıyafetlere oranla hem ölçü hem de esneklik olarak daha farklı kıyafetler tercih eder. Anne adaylarının, anne ve bebek sağlığı için giydikleri kıyafetlerin kumaşına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle ev giyim ürünleri arasında bulunan lohusa pijama sabahlık takımı seçerken daha fazla özen göstermek şart. Hamile sabahlık modelleri hem tek başına hem de takım halinde satın alınabilen ürünlerdir. Hamile sabahlıkları, bol ve rahat kalıplarda olup cilde nefes aldıran kumaşlardan üretilir. Model olarak hamile sabahlıklarının karın kısmından itibaren bollaşması anne adaylarının konforu için önemlidir. İki parça lohusa gecelik sabahlık takımı modellerinde ise üst kısmın karından itibaren bollaşması alt kısmın da beli sıkmaması gerekir. Peki, lohusa sabahlık nedir ve nasıl seçilir? Gelin lohusa gecelik sabahlık modelleri hakkında merak edilen detayları birlikte keşfedelim.

Hamile Sabahlığı Nedir?

Doğumdan hem önce hem de sonra ihtiyaç duyulan lohusa geceliği ve sabahlığı, hamilelik sürecindeki kadınların giyimi için önem taşır. Doğum sonrasında bebeğinizle beraber yeni hayatınıza başlarken hamile gecelik sabahlık takımları tercih ederek konforlu hareket edebilirsiniz. Lohusalık dönemini en iyi şekilde atlatmak için kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Doğum sonrası süreç pek çok kadın için en zor dönemdir. Bu dönemde kadınlar, vakitlerinin büyük çoğunluğunu evde bebekleriyle birlikte geçirir ve rahat kıyafetlere ihtiyaç duyar. Lohusa geceliği ve sabahlığı çeşitleri bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılar. 

 

Hafif, rahat ve konforlu olan bu ürünler yeni anneler için hediye alternatifi olarak da seçilebilir. Lohusa ürün çeşitleri normal ürünlerden farklı şekilde tasarlanır. Hassas malzemelerden ve esnek kumaşlardan üretilen modeller anne adayları için ideal ölçülerde hazırlanır. Ürünler, annelerin bebeklerini kolay bir biçimde emzirebilmeleri için özel olarak tasarlanır. Lohusa sabahlık takımı ürünlerinde özel fermuarlar ve boşluklar bulunur. Bu da anne adaylarına pratik bir kullanım imkanı sunar. 

Hamile & Lohusa Sabahlık Ne Zaman Giyilir?

Hamilelik döneminde anne adaylarının vücudundaki hormonal değişimlerden dolayı vücut ısısı normal zamanlara göre daha yüksektir. Bu nedenle anne adayları hamilelikte daha fazla terler. Vücut sıcaklığı yükseldiği için buna uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Suwen imzalı pamuk kumaştan tasarlanan lohusa sabahlık modelleri, nefes alan dokusuyla annenin daha rahat hissetmesini sağlar. Hamile sabahlık ve gecelik takımlarının ne zaman giyileceği konusu da anne adayları tarafından merak edilir. Genellikle hamile lohusa pijama ürünleri hamileliğin 3’üncü ayından sonra giyilirse daha sağlıklı olur. Dördüncü aydan itibaren anne adaylarının karın ve bel bölgesi genişlemeye başladığı için lohusa sabahlık ve pijama gibi özel kıyafetler giymeye başlamak gerekir. 

Hamile & Lohusa Sabahlık Modelleri Nelerdir?

Hamilelik karın büyümesi gibi fiziksel değişimlerin yaşandığı bir dönemdir. Anne adayları, üçüncü aydan itibaren kilo almaya başlar ve basen bölgesinde genişleme gerçekleşir. Bu dönemlerde lohusa pijama, sabahlık ve gecelik tasarımlarının seçimine başlanmalıdır. Anne adayları hamilelik sürecinde cildin nefes almasını engelleyen naylon kumaşlar yerine pamuklu, keten, saten ya da bambu kumaştan üretilen gecelik modellerini tercih edebilir. Hamile gecelik ve pijama modelleri iki parçalık ürünlerdir. Bir üst bir de alttan oluşan hamile lohusa ev giyim ürünlerinin yumuşak ve annenin cildini rahatsız etmeyecek esnek kumaştan üretilmesi önemlidir. 

 

Şık seçimler yapmak isteyen anne adayları ise saten lohusa sabahlık ve güpürlü lohusa gecelik ve sabahlık modellerine yönelebilir. Saten, zarif ve dikkat çekici bir kumaş olması nedeniyle anne adaylarının özel hissetmesine imkan tanır. Sade veya desenli saten lohusa sabahlığı modelleri ile göz kamaştıran bir görünüm elde etmek mümkün. Dantel benzeri bir kumaş olan güpür ise lohusa sabahlığı ve gecelik modeline lüks bir dokunuş katar. Hamilelik sürecindeki özel günlerde veya şık görünmek istediğiniz zamanlarda bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Hamile & Lohusa Sabahlığı Nasıl Seçilir?

Hamile kadınların rahatı için tasarlanmış hamile gecelik modelleri; tasarımına, kumaşına ve mevsimine göre farklı modellerden meydana gelir. Hamile gecelik modelleri tek parça ürünlerdir. Hem yazın hem de kışın kullanılabilen hamile ürünleri uzun ya da kısa kollu olarak tasarlanabilir. Modeli ne olursa olsun, her hamile ürününün kumaşının cilde nefes aldıran kumaşlardan üretilmesi gerekir. Bu sayede anne adayları uyku sırasında terlemez ve ciltlerinde alerjik reaksiyon riski oluşmaz. 

 

Anne adaylarının cildi hamilelik sürecinde farklılaşma eğilimi gösterir. Hassaslaşan cilt daha çok alerji ve sivilce riski ile karşı karşıya kalır. Bu sorunlar bazen hamile kadınların giydiği kıyafetlerden dolayı da olabilir. Bu yüzden anne adayları, hamilelik sürecinde cildin nefes almasını engelleyecek naylon kumaşlar yerine pamuklu, keten ve bambu kumaştan üretilmiş sabahlık modellerini tercih etmelidir. Lohusa sabahlık ve pijamaların konforlu, yumuşak ve esnek olması gerekir. Dilerseniz Suwen lohusa sabahlık modellerini hamile lohusa iç giyim ürünleri ile tamamlayabilir, hamilelik sürecinizde hem şık hem de öz güvenli hissedebilirsiniz.

 

Anne adaylarının sabahlık ve pijamalarının karın bölgesinin rahat olması şart. Lohusa ürünler annenin beden ölçülerine göre seçilmeli ve hamile lohusa ev giyim ürünleri anne adaylarının hareketlerini kolaylaştırıp kan dolaşımını rahatlatmalıdır. Diğer yandan, hastane ortamında da bu tip kıyafetlere ihtiyaç duyulabilir. Hamile sabahlık tercihinde mevsime göre seçimler yapabilirsiniz. Kış aylarında peluş sabahlıklar ideal iken yaz aylarında ise pamuklu ya da bambu kumaştan üretilen hafif ve teri emici ürünler satın alınabilir.  

 

Siz de Suwen koleksiyonlarındaki büyük beden iç giyim ve lohusa sabahlık modelleri gibi ürünleri hemen inceleyebilir, hamilelik sürecinize şıklık ve konfor katabilirsiniz.