Secure Checkout Secure Checkout
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!
  • image-alt-tag-content
  • image-alt-tag-content
FİLTRELEME

Soket Çorap

1 ürün bulundu.
  • image-alt-tag-content
  • image-alt-tag-content
Resim Erkek Burlinghton Soket Çorap - KOYU GRİ

Erkek Burlinghton Soket Çorap - KOYU GRİ

  • 79,99 TL
  • 29,99 TL
%63 İNDİRİM

Suwen Erkek Soket Çorap Modelleri

Erkek giyimini oluşturan temel parçalar kadın giyimine kıyasla daha kısıtlı gibi görünüyor olsa da, aslında durum böyle değil! Farklı stillere göre çeşitlenen erkek giyim ürünlerinde asıl farkı küçük detaylar yaratıyor. Ve bu sebeple detaylar, erkekler için çok daha büyük önem taşıyor. Tıpkı bunlardan biri olan çoraplar gibi!

Çorap modeli seçimi, tercih edilen ayakkabı ve giyim tarzına bağlı olarak değişiyor. Fakat soket çorapların erkek giyimdeki yeri daima bir başka! Tüm stillere uyum sağlayan erkek çorap modelleri, özellikle de pantolon ile birlikte kullanım için uyumlu bir seçenek oluyor. Aradığınız stile sahip birbirinden konforlu ve şık erkek soket çorap modelleri, Suwen’de sizleri bekliyor!

Kumaş Çeşidine Göre Erkek Soket Çorap Modelleri

Bambu Soket Çoraplar

Bambu kumaşın sunduğu benzersiz ayrıcalıkları biliyor muydunuz? Doğal ham maddeden elde edilen bu kumaş, antibakteriyel özelliğiyle bir adım öne çıkıyor. Yüksek hava geçirgenliği sayesinde terleme ve koku problemlerini de geride bırakan bambu kumaş, serin bir his için en ideal kumaş çeşitlerinden biri oluyor. Üstelik ipeğe yakın yumuşaklığıyla da üst düzey konfor vadediyor. Ve tüm bu özellikler, Suwen’in erkek bambu soket çorap modellerinde üst düzey kalite ile buluşuyor! Siz de tüm bu ayrıcalıklara hızla ulaşmak için sayfanın üst kısmına geri dönerek Suwen bambu soket çorap modellerini hemen sipariş edebilirsiniz!

Pamuklu Soket Çoraplar

Tüm gün ayakkabı içerisinde olan ayakların hijyen ve konforuna özen göstermek ekstra önem kazanıyor. Bunu sağlamak ise diğer bazı unsurların yanı sıra cilt dostu kumaşa sahip çorapların tercih edilmesi ile mümkün oluyor. Suwen, ayaklarda gün boyu süren konfor ve ferahlık hissi için pamuklu soket çorap modellerini beğeniye sunuyor. Doğal ham maddeden elde edilen pamuklu kumaş, nemi hızla emme özelliğiyle çorap modellerinde kullanım için ideal bir yapı vadediyor. Ayrıca yumuşak dokusuyla da bilinen bu kumaş çeşidi, konforu ön planda tutanların da vazgeçilmezi oluyor!

Modeline ve Desenine Göre Erkek Soket Çorap Çeşitleri

Oxford/Baklava Desenli Soket Çoraplar

Bazı modeller var ki uzun yıllar geçse de ikonik görünümleri sayesinde popülerliğinden en ufak bir ödün dahi vermiyor. İşte bu modellerden biri de Oxford soket çorap modelleri oluyor! Baklava desenli çorap olarak da bilinen bu modeller, erkek giyiminin olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaya devam ediyor. Bu ikonik modeller gerek klasik giyim gerekse de spor giyimle sağladığı kusursuz uyum sayesinde de bir adım öne çıkmayı başarıyor!

Desenli Soket Çoraplar

Bulunduğunuz her ortamda stilinizi yansıtmak istemeniz oldukça anlaşılır bir durum! Fakat bazen, belirli bir stili şart koşan davet ya da ortamlarda kişisel tarzı yansıtmak zor olabiliyor. Tam da bu zamanlar için ihtiyacınız olan şey ise küçük detaylar… Mesela desenli çoraplar! Klasik ya da spor fark etmeksizin her stile uygun bir alternatifi bulunan Suwen erkek desenli soket çorap modelleri, dikkat çekici görünümleri ile en sade kombinlere dahi hareket kazandırarak stil sahibi bir görünüm yaratıyor!

Sade/Düz Renk Soket Çoraplar

Stil tercihi fark etmeksizin tüm erkekler, özel davetlerde ya da iş/okul gibi resmi alanlarda klasik giyimi tercih ediyor. Bu giyim tarzının olmazsa olmaz parçaları arasında ise kumaş pantolonlar ilk sıralarda yer alıyor. Gerek stil özellikleri gerekse de oturunca yukarı çıkan paça boyu sebebiyle bu pantolon modellerinin en ideal tamamlayıcıları, düz renk soket çorap modelleri oluyor. Erkek sade soket çorap modelleri, ayak bileğinin üzerinde sonlanan lastik kısımları ve tek renk tasarımları ile centilmenlerin en çok tercih ettiği çorap modelleri arasında yer alıyor!

Soket Çorap Modelleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Soket Çorap Nedir?

Soket çorap, ayakları ve ayak bileklerini tümüyle sararak bileğin üzerinde sonlanan çorap modellerini ifade ediyor. Bu çorapların bilek boyları, genellikle pantolon paçasının açıkta bıraktığı kısımları gizleyecek şekilde tasarlanıyor. Bu sebeple söz konusu çorap modelleri, erkek uzun çorap modelleri olarak da adlandırılabiliyor.

Soket Çorap Nasıl Olur?

Soket çorap, uzun bilekli tasarımları ile ayakların yanı sıra ayak bileklerini korumak ve gizlemekte de etkili oluyor. Bilek boyları tasarıma göre farklılaşan bu modeller; uzun soket çorap ve kısa soket çorap olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kısa soket çoraplar, ayak bileğinin hemen üzerinde sonlanırken; uzun soket çoraplar daha yukarıya uzanıyor.

Soket Çorap Nasıl Giyilir?

Soket çorap erkek giyiminin eksilmez bir parçasını oluşturuyor. İlk etapta pantolonlar ile giyilmeye uygun olarak tasarlanan bu modeller, son dönemlerde şortlar ile birlikte de sıklıkla tercih ediliyor.

Soket Çorap Nasıl Kombinlenir?

Farklı renk ve desen alternatifleri sayesinde her stile uygun bir soket çorap modeli bulunabiliyor. Bunlar arasında renkli soket çorap modelleri, spor giyim için ideal bir seçenek oluyor. Fakat sıra dışı stilini klasik giyimin şart olduğu ortamlarda da yansıtmak isteyen kişiler, takım elbise vb. klasik stildeki kıyafetlerin altına da renkli soket çorap tercih edebiliyor. Bununla birlikte, desenli soket çoraplar da alışılmışın dışında görünümler yaratmak ya da sadece kombinlere şık bir detay katmak amacıyla tercih edilebiliyor. Tüm soket çorap modelleri arasında en klasik modelleri ise Oxford soket çoraplar ve düz renk soket çoraplar oluşturuyor.

Soket Çorap Nasıl Katlanır?

Soket çorapların eşlerini kaybetmemek ve dolapta çok daha düzenli bir şekilde sıralamak adına katlama şekilleri önemli bir yardımcı oluyor. Bunun için, öncelikle iki çorabın parmak uçları aynı yöne bakacak şekilde üst üste konması gerekiyor. Ardından ise çoraplar, bilek kısımları parmak ucu kısımlarına denk gelecek şekilde ikiye katlanıyor. Son olarak, çorap eşlerinden yalnızca birinin bilek kısmının genişletilmesi ve ters çevrilerek diğer eşin içeride kalması sağlanıyor.